elishaheart21 elishaheart21
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

HELPPPPPPPPPPPPPP ANYONE PLEASE THANK YOU I REALLY APPRECIATE IT

HELPPPPPPPPPPPPPP ANYONE PLEASE THANK YOU I REALLY APPRECIATE IT class=

Respuesta :

natalieem24 natalieem24
  • 22-10-2018
Part A
Kimberly runs faster because she runs at a pace of 5 miles per hour rather than Becca running at 4.5 miles per hour
Part B
Kimberly runs 25 miles, Becca runs 22.5 miles
Answer Link

Otras preguntas

Need help with math ASAP (Please)
WHY IS HELLENISTIC CIVILIZATION AN EXAMPLE OF CULTURAL DIFFUSION?
which of these wars united the Greeks the Persian war or the peloponnesian war
Chandragupta rebelled against the governor of?
x+8>5 is the inequality for my previous question
The camping. Trip costs 25 dollars per student if there are 146 students going on the trip,how much money will all fifths grade need in all
Of the following minerals which want to be found in trace amounts in the human body? Chlorine Sodium Iron Calcium
A 24-ounce soda costs $1.25. What is the price per ounce?
The sum of two integers is 74. The larger is 26 more than twice the smaller. Find the two integers.
how do the constitutionally prescribed procedures by which the US Constitution can be changed reflect the concepts of federalism and sovereignty