dillonmichaeld4858 dillonmichaeld4858
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

If 2 pizzas cost $16.22, how much will 6 pizzas cost as a unit rate

Respuesta :

slixmaster89 slixmaster89
  • 22-10-2018

Answer:

$48.66


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Find the perimeter of a square with 12ft on top and 10ft on the side
what is the main reason for other countries’ growing need for american colonial goods? a. they needed raw materials to trade for slaves from africa b. america
Can someone help me with my homework... thanks <3
Will mark brainest! Provide examples of each: Mental Abuse: Emotional Abuse: Verbal Abuse: Physical Abuse:
46 times 15 step by step
WILL GIVE 50 POINTS OR AS MANY AS YOU NEED BUT HELP ASAP WITH A FEW QUESTIONS: 51. What is ∑4n equal to? (will show the actual one in images)
Stefan rolls a 1-6 number cube and flips a coin. What is the probability he rolls a number less than 5 and the coin lands on tails?
Smith Corporation makes and sells a single product called a Pod. Each Pod requires 1.4 direct labor-hours at $9.60 per direct labor-hour. The direct labor workf
Can somebody please help with #2
Which word that names a profession logically completes this sentence? Mi rama de estudio es informática. Soy ________. A. peluquero B. policía C. program