jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
which of the following represents the most accurate estimation of 38+23
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini
A pencil measures 14 cm long. How many millimeters long is it?
please explain how to solve this  On Monday,it took Helen 3 hours to do  a page of science homework exercises.The next day she did the same number of exercises
why did people immigrate to the United States in the late 1800s?
''Life in a city is more rewarding than life outside a city."List two or three arguments in favor of this opinion and two or three arguments opposing this opini