kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

A series of agreements on European security
What system includes the living components of the Earth?
Can someone please help me with this question? Thank you!
which characteristics of government would the Federalists and their supporters have favored?
Three major causes of mass migration today are _____.
Which cloud type consists of globular cloud masses
The Five Pillars of Islam offer Muslims: A.plans for establishing an empire. B.Muhammad's final words. C.punishments for sinners. D.guidelines for living an
Among Arab countries what is unusual about Egypt? A. It has a great deal of natural resources B. It has a powerful military that strongly influences the gover
What are the mental math steps to find 7(42)
At least one of the ingredients in tobacco can be beneficial. a. True b. False At least one of the ingredients in tobacco can be beneficial. a. True b. Fa