vitanoeymailcom5675 vitanoeymailcom5675
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for 3 dollars what is the cost of 1 marker

Respuesta :

rjr0112
rjr0112 rjr0112
  • 23-10-2018

Answer:

.15 cents per marker

Step-by-step explanation:

3/20

Answer Link

Otras preguntas

Which nutrient serves as a major source of energy? proteins fats carbohydrates vitamins
Calcium carbonate, caco3(s), decomposes upon heating to give cao(s) and co2(g). a sample of caco3 is decomposed, and the carbon dioxide is collected in a sealed
Kira was born male. however, she lives as woman and experiences herself subjectively as female. kira may be diagnosed with gender _____ disorder, which is chara
hey can you please help me i posted picture of question
A square is inscribed in a circle of diameter 12 millimeters. What is the area of the shaded region? Recall that in a 45 – 45 – 90 triangle, if the legs each
the cafeteria use 9 2/4 gallons of milk on Monday and 15 1/4 gallons of milk on Tuesday how much more milk did they use on Tuesday than Monday?
Computer abuse involves the commission of acts involving the computer that may not be illegal but are considered unethical. a. True b. False
four more than the product of five and a number
Where is the Arabian Sea?
I’m reviewing for a state test plz help I know it’s keep change flip but what do we get and what’s the letter