rererocks
rererocks rererocks
  • 23-11-2018
  • Mathematics
contestada

if it cost $8.21 for 3 candy bars, how much dose 1 candty bar cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-11-2018

8.21/3=2.74

Therefore each candy bar would cost $2.74 each.

Answer Link
hannamh2003
hannamh2003 hannamh2003
  • 23-11-2018

one candy bar costs about 3 dollars

Answer Link

Otras preguntas

you have cloned a gene for an enzyme that degrades lipids in a bacterium that normally lives in cold temps. you wish to use this gene in E. coli to produce indu
What mark did tom walker find when he reached home
A card is chosen from a well- shuffled deck of 52 cards. What is the probability that the card will be: 1. an even card OR a red card?
Help solve this picture
what is 19/20 as a decimal
if W = {positive integers} and subset Z = {positive integers divisible by 5}, what is Z′? {1, 2, 3, 4, …} { } {5, 10, 15, 20, …} {1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 1
Which is bigger 3/7 or 2/5
A card is chosen from a well- shuffled deck of 52 cards. What is the probability that the card will be: 1. an even card OR a red card?
Which of the following is not a true statement regarding the writing process? A. It can be used to develop any type of writing. B. It can guide the author from
What range of latitude does south America span?