awesome047 awesome047
  • 25-11-2018
  • Mathematics
contestada

At a market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How many does one pound of peas cost

Respuesta :

Kellirweir Kellirweir
  • 25-11-2018
0.7
I think. good kuck
Answer Link

Otras preguntas

True or False The greater the speed of an object, the less kinetic energy it possesses.
Which two units you would use to measure population density? number of people per square meter and number of molecules per liter number of molecules per liter
Is transpiration stopped completely how would a plant's homeostasis first be affected?
Find x Answer choices 9 15 12 10.8
how many edges are in a quadrilateral prism
Identify the elemant that is a nonmetal , a gas, and has an element symbol that starts with the letter a
Need help on geometry please
Please help me I stink at math ☹️
Which countries did most immigrants to the US come from in the antebellum era
A right prism with rhombus bases is shown. The side length of each rhombus is 5 units. The height of the prism is 16 units. The diagonals of each rhombus measur