nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to 3x+8=9+4x ? .
55 is 40% of what number
50,779 devided by 590
how were polytheism and ziggurats related in Sumerian civilization
Some animals, but not humans, have an organ called a gizzard located near the top of their digestive tract. This organ is small and can contain small rocks. It
Identify which of Japan's major religions is being described in the following passage. Choose one of the following: Buddhism, Christianity, Hinduism, Islam, Jud
factor the polynomial 64x^3-125
What is the solution to 3x+8=9+4x ? .
HELP!?! PLEASE!! Which pair of fractions shows 7/9 and 5/12 correctly converted with their least common denominator?A.28/36 and 15/36B.34/36 and 29/36C. 56/72
Is myxococcus bacteria prokaryotic or eukaryotic?