2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

At 9:00 a.m. marsha found a parking meter that still had 5 minute until it expired. She quickly put a quarter, 1 dime, and a nickel into The meter and went to h
A recipe for a batch of 3 dozen cookies calls for 3 cups flour, 1 cup sugar, and 2 cups chocolate chips. how much of each ingredient should be used to make 2 do
The Declaration of Independence states that if government does not protect citizens' rights, citizens have the authority to
how did the location of a farm in the southern colonies affect the kind of crops grown there
Find each payment$85.65 with a 3% sales tax
In this parallelogram, the measure of     angle b    exceeds the measure of   angle a by 30        What is the measure of  angle c
joseph had a quarter of a cookie. ellen had a half of a different cookie. The peice joseph had was larger. how could ellens peice be smaller? explain.
In a school 3/5 pupils are boys and there were 240 girls. How many boys were in the school? How many children were in total?
Are there any poisonous animals in Washington State?
summary of the tell tale heart.