KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

which is not an example of a reduced-risk driving practice in a low risk driving environment like a neighborhood street
a 0.950-kg ball is dropped from rest at a point 3.30 m above the floor. the ball rebounds straight upward to a height of 1.90 m. taking the negative direction t
Solve this equation. -108 = 6x for x
Sort the following steps into ones that are required, and ones that are not required, to show that △abc ≅ △dbc.
How would the system change if the container were placed on a hot plate? some kinetic energy would be produced. Some kinetic energy would be destroyed. The kine
An account that allows you to save money, as well as make deposits and withdrawals is called: ________
The weight of 2apple i 400 gram. I ate one apple of 150 gram. Find the weight of the other apple
DRAW IT : The graph here shows the pH difference across the inner mitochondrial membrane over time in an active respiring cell. At the time indicated by the ver
If vertical angles are congruent, then two lines cut by a transversal are parallel. a. True b. False
A(n) _____ is the smallest particle of an element that retains its identity in a chemical reaction.