rgs13 rgs13
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

$12oz. divided by 2.29 whats unit price

Respuesta :

unicorns32
unicorns32 unicorns32
  • 23-01-2019

Answer:

I'm not entirely right, but I think it's 5.24.

Step-by-step explanation:

12/ (means division) 2.29 = 5.24017467249....

I think that's how you do it.

Let me know if it's right.

Answer Link

Otras preguntas

Mr.Young has 30 times as many pencils as Jack.The whole school has 200 times as many pencils Jack.If Jack has 2 pencils,how many pencils does the school have ?
How have Islamic beliefs affected Africa
Select the best analogy. misogyny : women :: A. Divest : property B. pathological : disease C. Progeny : children D. Misogamy : marriage Since misogyny is the h
French explorers searched the following rivers: Hudson and Mississippi Mississippi and St. Lawrence Arkansas and St. Lawrence Hudson and St. Lawrence
which one of the following words in an antonym of joyful??? agitated passive morose garrulous
Annie plants 6 rows of small flowers bulbs in a garden she plants 132 bulbs in each row.how many bulbs does Annie plant?
Where did the Black Death originate? A. western Europe B. the Americas C. Africa D. Southwest China
9/10-3/14_____ Simplest form
celinegirl Please check my french answers.. here is the assignment i have to do: ( Describe your town. Include at least six places there are (il y a) in your to
One cause and three effects of the development of agriculture