EPStar EPStar
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

how much money dose 20 gallons of milk cost if 1 gallon is $5.50

Respuesta :

PeshwaBajirao42
PeshwaBajirao42 PeshwaBajirao42
  • 26-02-2019

$5.50 × 20 = $110

HOPE THIS WILL HELP U

Answer Link

Otras preguntas

how does Martin Luther King Putra the failing condition of Negro community​
Using the Internet, an encyclopedia, or other resources, research the period of communism in the chosen country and write an essay in which you describe what li
What is the number of the parking space covered by the car?
Can you help me with these? this is the thing to solve in the other question i made but i forgot to put the thing
Help pls! Correct answer gets brainliest
y=x^2-4x+5 to factored form
Which of the following is a strength of a visual learner? understand projects a whole Obecome bored during lectures O speak without thinking first
Microphones and loudspeakers are used in an auditorium because the sound waves at the stage compared to the sound waves at the back of the auditorium will have
I WILL GIVE BRAINLIEST Which of the following would be the best evidence that the climate and geology of an area have changed over time? A. Different age layer
HELP ASAPPPP PLEASE A box contains 5 plain pencils and 3 pens. A second box contains 2 color pencils and 2 crayons. One item from each box is chosen at random.