nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following activities belongs on the top of the physical activity pyramid
In Alice's Adventures in Wonderland, why does Alice hope the creatures are going to ask riddles? A. She wants to distract them from the tea party. B. She
Only humans dream. TRUE or FALSE
Polygon ABCDE rotates 45° clockwise about point F to produce polygon FGHIJ as shown. What is mBCD?
The reason that individual states have specific licensing requirements for child care facilities is to a. encourage public school systems to develop child care
Why did Douglass not grieve when he learned that his mother had died?
Adam’s sister wants to watch her intake of fat per day. He estimates that the dinner will have 48 grams of fat. What percentage of her total daily allowance
which one of these words should not be used in a comparative or superlative degree
An unknown number b is 10 more than an unknown number k. The number b is also k less than 8. The equations to find k and b are shown below: b = k + 10 b = −k +
What was one result of the United States' support of Israel during the Six-Day War in 1967?