heyyyougirl11
heyyyougirl11
26-03-2019
Mathematics
contestada
Do you know how to do this?
Respuesta :
Phantomworkz
Phantomworkz
26-03-2019
6.45$ for 3 divide 15.05
Answer Link
ugapup
ugapup
26-03-2019
What you would do first is find the unit price (how much one item costs). To do that you would need to do 15.05 divided by 7 which equals 2.15. After that you multiply the 2.15 by 3 and you get 6.45. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Which responsibility is one that would be shared by the adults and older children in the family? A. education B. grocery shopping C. healthcare D. shelter
What's the answer for question 2?
Which solid is crumbly, weak, red-brown and in the periodic table (It's probably a metal)
2. Alice Hall, who loves to cook, makes an apple cake (serves 6) for her family. The recipe calls for 2 1/2 pounds of apples, 2 1/4 cups of flour, 1/5 cup of
suppose f(x)=33.3+1.4 log (x+1) models salinity of ocean water to depths of 1000 meters at a certain latitude. x is the depth in meters and f(x) is in grams of
What was martin luther king jr's speech?
what are some possible results of the growing problems between the united states and great britain? why?
18. Where would you go if you had an appointment with el médico? (1 point) el consultorio la farmacia el correo el banco 19. ¿Bebieron los refrescos?
Special purpose districts are A. agencies that accept tasks from the national government B. neighborhood groups without government C. local governments desig
write the equation in slope intercept form of the line that has a slope of 2 and contains the point (1,1)