AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

a triangles has side lengths of 7, 10 and 11 what is the perimeter of the triangle formed by joining the midpoints of these sides?
What is melting point depression?and when it accurse?
Which Colonial area or areas placed A high value on religious freedom
The nurse is explaining to the mother of two teenage children why her daughter's height is comparatively less than her son's height. what is the reason for lowe
What was one effect of the Great Society programs?
How to draw for 3d animation drawing underwater sensor networks?
PLEASE HELP 2. Give an example of a cubic binomial polynomial
Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary! a.) 325 meters in 28 seconds meters per second b.) 128 pounds of
Who said in 1937, "he who attacks the fundamentals of the american system" of commercial broadcasting "attacks democracy itself"?
Derrick is placing a right triangle in the coordinate plane. He knows that the longer leg is 3 times the length of the shorter leg. He places the longer leg on