Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2016
  • Mathematics
contestada

sam goes to the store to buy some fruit for his family. he buys 3 pounds of oranges and 5 pounds of apples. how many total ounces of fruit did Sam but

Respuesta :

CaptainHW
CaptainHW CaptainHW
  • 26-04-2016
8 Pounds = 128 Ounces
Answer Link

Otras preguntas

If I wanted to graph (4,3), how would I do it? I need help on how to graph coordinates on a chart. I'm new at it. The question is worth 20 points. I need a ful
Help? ;( Which of the following is a valid conclusion from the pie chart? A. If 60 students read four books, then 15 students read five more or more books. B.
A package of 6 pairs of insulated socks costs ​$33.54. What is the unit price of the pairs of socks​?
What are the benefits of writing a claim? Check all that apply. A claim helps focus a text analysis. O A claim provides an in-depth look at the plot of a story.
Find the area of a rectangle with length 314 ft and width 212 ft.
Why does the author most likely use free verse for this stanza? The long-line structure serves as an introduction to the narrative. The long-line structure prov
Find the value of x and y.
To complete the square for x² + 10x = 4, add ___ to both sides. pls add an explanation.
Help me with this please!!!!
Simplify 3 81x^8y^7z^2