amgalvan234 amgalvan234
  • 23-04-2019
  • Mathematics
contestada

a school spent $2,587.50 on agendas for its 1,150 students. what is the unit price per agenda

Respuesta :

pokemonlover082
pokemonlover082 pokemonlover082
  • 23-04-2019

For this you can just use a calculator and divide 2587.5 by 1150.

You should get $2.25 for the unit price. Hope this helped ^-^

Answer Link

Otras preguntas

What was the chinese revolution?
Evaluate. 21 ÷ 7 + 20 • 102 • 2 – 3
what are tsunamis caused by
¿como hacer un portafolio de un folder?
Which information best helps portray Odyyseus as a heroic archetype? A.) He overcomes great odds to achieve his goals B.) He displays imperfection through the c
Four equivalent expressions for each expression 50-10
Which of the following is true about Chief Justice John Marshall
how did the the crusades affect muslim society?
Organisms can be classified in the same species by morphology and ___
does a baseball slow down when it hits a ball?