sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

How to round 3,068 to the nearest thousand
Which statements describe China's early civilization? Choose all answers that are correct. A. They relied on a single, long growing season for rice. B. They wor
What formula can you use two compare two peoples speed of different weights? Who would be faster pound for pound?
How to write 0.719 in word form?
What is the area of this figure?
What is the area of this figure?
How do you change exposure to allow for greater DoF
graph the equation y – 2 = 2/3(x – 6)
what kind of animals are found in the owl pellet ecosystem?
A laptop costs $550. You get a coupon in the mail for 30% off. If you use the coupon, what is the sale price for the laptop?