mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

name some compounds with their colours pls help.​
Meditation is most similar to which of the following? A. sleeping B. studying C. running D. dozing
how do you feel about the different activities you are engaged in​
what two physical changes occur in the brain when you are truly depressed
1. 140 students participated in a knowledge retrieval session. 25 scored 90 out of 100; 63 scored 80 out of 100; 31 scored 70 out of 100; 15 scored 60 out of 10
So.. you've ever seen that fisher price commercial on TV with the sloth, moose, and all that? That sloth scares me at the beginning. his face is creepy..
Directions: Summarize or paraphrase the text from the article. 1. Like all Native American tribes, the Choctaw have an oral storytelling tradition going back ge
2. 3(xy + z) = (xy + z)3 PLS HELP
How were restrictions on trade enforced in the Kingdom of Ghana?
make a flow chart to show how heat from within the earth is tapped as source of energy for human use​