helpmeoutpleass helpmeoutpleass
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

Someone please help me out ?

Someone please help me out class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
12/16 = 0.75

It costs $0.75 per ounce

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Tori had a $300 unpaid balance after last month's payment on her account. Her annual percentage rate is 21%. The minimum payment due is $25. How much of that is
Which best describes the location of the famous ceiling that Michelangelo painted? inside the Sistine Chapel outside Rome, Italy inside St. Peter’s Basilica out
Although Jill felt that the material might be common knowledge, she still cited it because she wanted to avoid accusations of a perjury C. penury b. plagiarism
Please I need help! I need 1,2,&3 drawn with front top and side view. Please help asap
The combustion of ethyne, shown below unbalance, produces heat which can be used to weld metals: C2H2 (g) +502 (g) →2CO: (g) +H20 (g) AH reaction= -1544kJ How
11.53 divided 5 plz answer fast i being timed
Where is the color rock located?
Find the value of an investment of $15,000 for 13 years at an annual interest rate of 4.55% compounded continuously.
Because genetically modified seeds are , farmers cannot keep any of the seed themselves but must purchase seeds each year from companies such as Monsanto.
if ZDCE is an obtuse angle. CF bisects ZDCE.MZDCF = 2? + 4 and m DCE = 3z? – 7x, what is the value of x? X =