mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

Read and select the correct sentence. Tú toma el té y él tomas la leche. Tú tomo el té y él toma la leche. Tú toma el té y él tomo la leche. Tú tomas el té
The National Labor Relations Act is also called the Wagner Act
what is the equation of the line with a slope of -4 and a y-intercept of 2?
Sickle-cell anemia is a disease of the red blood cells. A person who carries one sickle-cell gene is physically normal, but has the potential to pass on the sic
A cupcake requires 3535 grams of sugar and 5050 grams of flour, and a muffin requires 3030 grams of sugar and 6565 grams of flour. Shawna needs to use up at lea
What are water and carbon dioxide in the cellular respiration reaction?
When hiring a new employee, it's important to do all of the following exceptwhich one?
John Marshall was instrumental in establishing the principle of the Supreme Court has the authority to declare laws and actions unconstitutional. this authority
Which of the following is not a problem associated with aging? A. Your glare resistance and recovery may be diminished. B. You may forget the identity of some r
which answer correctly uses the distributive property to simplify the expression 5(2x - 4) + 2