jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

Which os larger 5.13 or 5.099? I think it's the 5.099?
Which statement is true of facts and opinions? The word “fact” is a synonym of the word “opinion.” Facts and opinions are not necessarily in opposition. In rese
How are additional slides added to presentations? select all that apply by clicking on the New Slide icon by selecting the New Slide option from the File men
which is not used to describe a population of grizzly bears in canada a) demographic history b) geographic distribution c) overall growth rate d)population
BRAINLIEST IF CORRECT!
hi i am on the student board committee at my school and I'm having to ask people their thoughts on the LGBT+ community i have to turn it in tomorrow would you
I need answers for 13 A,B,C
in 2016 there were about 46,500 cinema screens in a counrty. if about 29.1% of the screens in the country were digital 3-D screens, find the approximate numbe
What number must be added to the expression below to complete the square? X^2-7x
write an equation for the graph of the line that passes through the point (3,2) and is perpendicular to the line x-2y=-6