andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Help finding derivative
which method for determining the age of artifacts measures the rate of decay in atoms in volcanic rock? A. potassium-argon dating B. paleomagnetic dating C. ra
What do all cellular activities in living organisms use as a source of energy? a. ATP b. lactic acid c. pyruvic acid d. glucose
How do you find common factors
Which is a retirement plan that offered by employers ? A. 401k B. Traditional IRA C. Roth IRA
When Roberto got a puppy from the shelter, it weighed 11 pounds. The puppy gained 40% of its original weight in the first month that Roberto had it. How much di
What exclusions are placed on the variable x for the fraction 4x^2 +1/4x+2
What's a multiplication expression with a product of five to the 13th power
The force applied by the rope accelerates trinity's mass away from the building, but newton's second law of motion tells us that the same force would have produ
Which RNA base pairs with the adenine in DNA?