alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which toy pack has a cost of $2.50 per toy?

Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

al3xzandria
al3xzandria al3xzandria
  • 25-09-2019
YoYo. 15/6 = 2.5 so each YoYo costs $2.50.
Answer Link
sguido26
sguido26 sguido26
  • 30-09-2019

Answer:

Yo-Yo

Step-by-step explanation:

I do not know all the steps but I just joined but the answer is Yo-Yo!!

Answer Link

Otras preguntas

wayne filled 5 glasses with two thirds liter of soda in each glass. How much soda did Wayne use?
Jessica's shoebox is 20 centimeters long and 10 centimeters wide. How many more millimeters is the length of the shoebox than the width?
Benny bought 8 new baseball cards to add to his collection. The next day his dog ate half his collection. There are now only 36 cards left. How many did he star
the product of 16 and 4 less than a number is 208. Find the number.
3 and 1/4 times -2 and 3/5? Answers: A. -8 9/20 B. -6  and 3/20 C. 6 and 3/20 D. 8 and 9/20
what value of z makes the equation true? 7/8=z/32 Answers: A. 7 B. 8 C. 14 D. 28
Since your little brother loves cereal you decide to give him his favorite cereal cinnamon toast crunch as a surprise present. There is only one square sheet of
how did the Soviet Union's foreign policy goals contradict one another ?
Peter and Rosemary Grant a. spent more than 30 years studying Darwin’s tortoises. b. studied the migration of the camel. c. actually observed evolution by natur
What is the solution to the equation? 1 minus z/5=9 Answers: A. z = 50