freddyramirez0pdj9qw
freddyramirez0pdj9qw freddyramirez0pdj9qw
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Who can do it for me ????

Who can do it for me class=

Respuesta :

Moalhazaa
Moalhazaa Moalhazaa
  • 22-10-2019

Step-by-step explanation:

In the picture above.

Number 2 I suppose that as a straight line

so , it becomes easy to solve for y angle.

I hope that it's a clear solution.

Ver imagen Moalhazaa
Answer Link

Otras preguntas

_________ used "Gun Boat" diplomacy to open the ports of Japan to the U.S.
The study of which structure was instrumental in the formulation of the modern cell theory?
The study of which structure was instrumental in the formulation of the modern cell theory?
Define and explain how each relates to lactase chemical reaction Enzyme, substrate, active site, rate of reaction, activation energy
Find the unit rate and round to the nearest cent?
A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of the crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost?$2.48 per ounce$0.250 per o
a trip from new york city to seattle is 2,852.1 miles. a family wants to make the drive in 10 days, drivinv the same number of miles each day. about how many mi
How do the mitochondria and vaculoe work together?
Please help solve this how many 4 person bobsled teams can be chosen from a group of 9 athletes?
you buy a lily and an african violet on the same day.  You are instructed to water the lily every fourth day and water the violet every seventh day after taking