vjw062714 vjw062714
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

9 cups for 6 dollars. many cups for 1 dollar​

Respuesta :

megladoneats100cooki megladoneats100cooki
  • 11-10-2020

Answer:

1 cup for 1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You're offered fried balls of spicy ground chickpeas stuffed into pita bread. Most likely, you're experiencing the local cuisine of a. Lebanon. b. Mexico. c.
Often a vector is specified by a magnitude and a direction; for example, a rope with tension T⃗ exerts a force of magnitude T=20N in a direction θ=35∘ north of
An opinion does not rely upon feelings. a. True b. False
Please answer all... Please do this fast!
when looking at data points on a given set of axes, which variable is independent?
Napoleon’s final defeat was at the… Battle of Austerlitz. Battle of the Nations. Battle of Moscow. Battle of Waterloo.
The unified rate schedule applies to federal ____ taxes. inheritance and gift gift and income gift and estate income and estate A trust designed to provide li
What is an object's change in position, or displacement, and the change in time over which that displacement occurred used to calculate? a. average velocity b.
Based on the context of the poem, the family in the display window at Macy's symbolizes __________. the Trujillo regime the ideal American family the speaker's
Athletes can end up anemic, injured, and chronically sick with colds or the flu if they neglect their _______ needs. a. protein b. potassium c. calcium d. c