lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

Dr. rodriguez specializes in the relief of pain and suffering. she frequently prescribes pain medicines like morphine for the terminally ill patients she sees i
To keep employees from shirking, you can invest in greater monitoring when employees fail to respond to incentive contracts
This is the source of most of our Civil liberties that we enjoy as Americans?
John invests $10,000 for two years at 10% compounded annually. how much will john have after the two years?
Anyone know this geometry question?
Seasons 2: why is summer hotter than winter?learning goal:
A chunk of silver has a heat capacity of 42.8j and a mass of 181g calculate the specific heat of silver.
Janet is drawing the path formed by the parametric equations x=2+3 sin t and y=1-1/2cos t. Which curve did she draw??
What is believed to be the major contributor to the widening gender gap in college enrollment?
Which angles form a linear pair? A )PRL and LRM B)ORP and MRN C)MRN and NRO D)LRP and ORP