kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

how is mowgli similar to and different from the rest of the pack in the jungle book story?
y=1/4 x+6 how do I graph this
What is greater? 5/8 or 4/6?
SAT Question of the Day: Her vague sense of ------- grew into anxiety and then alarm when she discovered that her initial doubts about the success of the undert
-Write 0.875 as a reduced fraction -Write 0.35 as a reduced fraction Please help quickly! I want to go to bed.
used in a sentence bond energy
A standard coffee mug has a capacity of 16 fluid ounces. If Annie needs to fill 26 mugs with coffee, how many total quarts of coffee does she need?
Kenya has a _______ government, meaning the governmental authority is concentrated in a single main body. A. unitary B. federal C. confederate D. presidential
joe need to cut a piece of sheet metal into 5 pieces. it takes him 2 minutes to make each cut. how many cuts will joe make?
What is the significance of D-Day?