justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

What is the factored form of x2 − 4x − 5? (x + 5)(x − 1) (x + 5)(x + 1) (x − 5)(x − 1) (x − 5)(x + 1)
Describe how the earth this place density satisfaction in your answer discussed internally yours of the earth and
The development period when the brain experiences the most growth and maturity is the:
In which field of study do people learn about the development of early human beings?
How many moles of aspartame are present in 5.00 mg of aspartame?
The industrial revolution is a key point in the earth's atmospheric history because
Which of these statements best describes a common pattern of change in several latin american countries during the 19th century? A. Colonists fought for and
A rectangular patio has a length of 12 1/2 feet and an area of 103 1/8 square feet. What is the width of the patio?
One third of a number is three more than one fourth the same number. What is the number.
Please help! I am confused