gaiamiah
gaiamiah gaiamiah
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

if 5 ice creams cost $8.45 how much is 1 ice cream

Respuesta :

owen12348
owen12348 owen12348
  • 25-10-2019
The ice cream costs 1.69$
Answer Link
jazminvalenzue
jazminvalenzue jazminvalenzue
  • 25-10-2019

Answer:

One ice cream would cost $1.69

Step-by-step explanation:

8.45÷5= 1.69

Answer Link

Otras preguntas

An investor does not need to constantly modify their portfolio make-up, but wishes to have a certain level of freedom to make adjustments to the portfolio over
June has never met Donald Trump but she believes that he is her daughter's father. She has told this to her family and friends. June is likely experiencing: a.
Which of the following reagents should be used to convert to Question 2 options: A) Na, NH3 B) H2, Pt C) H2, Lindlar's catalyst D) HgSO4, H2O
Kini and Duke are each working during the summer to earn money in addition to their weekly allowance, and they are saving all of their money. Kini earns $9 an h
If i make $8.00 per hour and work 6 hours a day 5 days per week how much would my check be bi-weekly?
Blue paper chains 4 inches long. Red paper chains are 3 inches long. How many are needed to have 10 inches of paper chains?
find value of x and y plz do fast ? ​
optometry vs dentistry, which one is better​
How do u do this please help WILL GIVE BRAINLIEST
Which of the following points is NOT a solution of the inequality y ≥ Ixl + 3?A. (-3, 0)B. (-3, 6)C. (0, 4)​