erica0486 erica0486
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Melanie finds paint at the store for $4.95 per gallon. She also finds a Paintbrush for
$3.75. Write an equation for y, the total cost, for x gallons of paint and 1 paintbrush.
y = 1.2x
y = 8.7%
y = 3.75x + 4.95
y = 4.95x + 3.75

Respuesta :

mario423542
mario423542 mario423542
  • 21-11-2019

Answer:

y = 4.95x + 3.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

[tex]\int\limits^a_b {(1-x^{2} )^{3/2} } \, dx[/tex]
What hardware architectures are not supported by Red Hat?
1. We hate people criticizing our work. ( into passive)
Match each equation with its number of unique solutions. y = 3x2-6x+3 y = -x2 - 4x + 7 y = -2x2+9x-11 Two Real Solutions One Real Solution One Complex Solution
find thd length of the missing sides​
Last question I need help on
HRH Collection Agency keeps a collection fee of 25% of any amounts collected. How much did the agency collect on a bad debt if the agency forwarded $2490 to a c
My teacher always _________us to do difficult exercises. A-is always helping B-helped C-has always helped D-helps
Prompt How did the Reformation change an artist's life?
Someone, please help Timothy has 72 coins, consisting of quarters, dimes, nickels, and 8 pennies. Samantha comes and takes all of his quarters, takes 3 of his d