nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

The table represents an exponential function. A 2-column table has 4 rows. The first column is labeled x with entries 1, 2, 3, 4. The second column is labeled y
The set of pitches on which a composition is based.
How do you evaluate cube roots and square roots?
how can I calculate the probability?​
the school ask you to determine the number of scale of the drawing if the map length of actual 20m boundary measures 16cm on the drawing (remember the units mus
(07.02 LC) Which was true about life as an enslaved person? A: Enslaved persons often suffered from undernourishment. B: Enslaved persons were paid for their wo
calculator allowed QUESTION 2 OF 5 Video Hint Report An architect has created a scale drawing for a residential townhouse in the shape of a rectangular prism. I
Help with this pls.
what was the seperate amentities act about
solution set of this equation: 3/X-2 + 2/X+2 = 2 using the general formula please