terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

Promotions that encourage the intemperate consumption of alcohol should be _____ by management.
_____ is a term used by evolutionary psychologists to denote the amount of time and effort men or women must devote to parenthood.
how is join stock company different from other organizations?​
Meguma considers herself a servant leader whose main job it is to listen and respond to frontline personnel and mid-level supervisors. her philosophy is consist
Determine the value of x and y, show calculations
What name is given to people who break into computer systems with the sole purpose to steal or destroy data?
Which aspect of the black panther party did many white americans take issue with?
Given a deque mydq is: 17 55 98, what remains in the deque after the function mydq.pop_back() has been called?
Which statement is true about word equations with regards to chemical reactions?
Stopping at a red light and not at a green light is an example of:____. a. discrimination. b. habituation. c. a cognitive map. d. generalization.