alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

Robert e Lee brought his confederate forces into the north just before the battle of galettysburg in hopes of?
how do you multiply 3*4 5/6
What is the value of x? 7 72√ 14 142√
In the book "the giver" which words can be used to describe jonas's father? A: very caring and sensitive B: highly intelligent and driven C: usually loyal and
Physical geography also known as
what is the inverse for this problem?
what are the solutions to the quadratic equation x^2-16=0
What is the role of an organism in an community
Today, the Savannah River Plant... A. produces nuclear material for bombs B. houses an Air National Guard unit C. trains soldiers for the military. D. provides
(Apex) Kylee’s car got broken into. Her stereo and gps system, worth $400 total, were stolen. Given kylee’s insurance company when she files her claim? Summary