maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes a primary source? A. The source is complied form other sources B. The source is presented by the person who did the research C.
What is the measure of ∠BCD? Enter your answer in the box.
Which term is used to identify the movement of gas and air into and out of the lungs?
Which of the following is not a principle of relative-age dating?        A. Rock-forming materials are deposited in horizontal layers, though they may be tilted
How did mass culture signify a change in Amaerican life?
5 Paragraph Argumentative Essay on marijuana? I'm not good at writing.
Which is true for all pairs of values in this table? x 0 1 2 3 4 y -1 4 9 14 a. y=5x + 1 b. y=x+3 c. y=5x-1 d. y=2x+3
5 Paragraph Argumentative Essay on marijuana? I'm not good at writing.
Percy paid 24.10 for a basketball. The price of a basketball was 22.99. What was the sales tax rate?
Does anybody know that big paragraph everyone is copying and sending to people about this girl who died and if you dont send it to ____ amount of people somethi