carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

Calculate 2.6 x 10 times 4.5 x 108 by using scientific notation and the product rule.Express your answer in scientific notation with the proper number of signif
15 Ellen is currently twice as old as Maria, but in 6 years, Maria will be 2/3 as old as Ellen. How old is Ellen now? 16 If 2x - 2y = 5 and x + y = 6, what is t
Need help with this question please!!
Find the derivative of f(x) = 12x^2 + 8x at x = 9.
Which Native American groups attempted to resist the Indian Removal Act? (Select all that apply. Seminole Cherokee Creek Sauk
Which of the following is the equation of the line passing through the points (1, 1) and (-3,5)? (A) y=x (B) y= -x (C) y= -1x – 2 (D) y= -1x + 2 Which of the fo
European counties went to war with France partly to stop ____ from spreading
Can someone help me on this please:(?? I’m super bad at math!
Find an ordered pair to represent t in the equation t=1/2u+v if u=(-1,4) and v=(3,-2)
Please help ....... thank you in advance