kailee550
kailee550 kailee550
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 Jack bought 4 bagels for $3.00. How many ba
. How many bagels can he buy for $4.50?

Respuesta :

eiori1738
eiori1738 eiori1738
  • 22-12-2020

Answer:

5 3.00 for 4 is 1.50 each so add 3.00 +1.50 is 4.50

Answer Link

Otras preguntas

pls help, ASAP, i really need the answer
When energy changes from one form to another, some energy is always changed to A. sound. B. light. C. electricity. D. heat.
There are 132 fire stations in Miwok. There are 742,236 homes in this huge city. If the fire stations are responsible for an equal number of homes, how many hom
why is mitosis also called asexual reproduction?​
Use the periodic table to match each of the following element symbols to its name, atomic mass, or atomic number. Term Definition Sb A) 32.06 u (atomic mass) S
Which is the standard equation for a circle centered at the origin with radius
How many oxygen molecules are in 3.36 g of oxygen
What did the Epicureans believe about happiness? write 3-4 complete sentences
Maria is making a tablecloth. She needs to cut a 64-inch piece of fabric into 6 equal parts. How long will each part be? 1.seven and one sixth inches 2.eight an
What is the measure of angle x?