bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

why would knowing the correct way to lift a heavy object be an important behavior to protect the health of the male reproductive system?
1.I am going home I intend to stay there. A. NO CHANGE B. home; I intend C. home, I intend D. home I intend. 2.Always remember the three R's. Reduce, reuse, rec
How many address bits are needed to specify each byte in a 512 byte memory unit?
Determine the value of p.
What do Hrothgar’s men do in order to avoid Grendel?
33. Persevere with Problems The figure at the right is composed of a circle and a square. The circle touches the square at the midpoints of the four sides cm a.
What started the American Revolution?
Which of the following is more likely to reduce traffic accidents? A. Traffic cameras B. More busses C. Traffic congestion D. Louder police sirens
ONLY ANSWER THE QUESTION IF YOU KNOW IT! FIRST PEREON TO ANSWER GETS BRAINLIEST!!
How long would take you to drive around the earth at 80mph