Lillymmm Lillymmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Alex wants to buy 4 pounds of peaches.They cost $1.20 per pound.How much will Alex need to spend for the peaches?

Respuesta :

Drakemartin055
Drakemartin055 Drakemartin055
  • 23-01-2020
The correct answer $4.80
Answer Link

Otras preguntas

Productivity is the combination of
What is unique about the deep sea?
how do birds identify members of the same species a. Methods of sharpening beaks b. Migration patterns c. Producing a distinct call d. Hunting in packs
calculate { x3dx. A. x2+C B. 3x2+C C.x4+C D. 4x4+C
$2.50 per square foot. how much is that per square yard?
Which system of equations can be graphed to find the solution(s) to 4x2 = x2 – 7?
Which of the following are necessary for transcription? a.RNA polymerase, DNA, ribonucleases b.DNA polymerase, RNA, deoxyribonucleotides c.RNA polymerase,DNA p
Who was the Chief Justice of the Supreme Court when the Dred Scott decision was handed down?
1. Angelo earns $2,080 each month. His total deductions are 30% of his pay. How much is deducted from his pay each month? A. $624.00 B. $62.40 C. $693.33 D. $69
Could the Allies have beaten Germany without a "second front" in Europe?