Andersontrent Andersontrent
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10?

Respuesta :

v5it
v5it v5it
  • 24-01-2020

Answer:

5 cans can be bought with $10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who was primarily responsible for the Cold War - the United States or the Soviet Union
What is not a physiological reaction to stress? ANSWERS TO CHOOSE FROM: a. levels of cortisol increase b. emotions spiral out of control c. breathing increas
A sentence that explain the terms significant: clergy,sacrament,canon law,holy Roman Empire,lay investiture
Identify the gerund phrase and its noun use. The little boy left home without telling his mother. Gerund phrase: Noun use:
During world war 2 a widely adopted means of solving labor shortage problems in the u.s industry was to
Read the following excerpt and then answer the question that follows. “Thou'rt slave to Fate, chance, kings, and desperate men, And dost with poison, war, and s
Gwen is making a circular rug with a radius of 3 feet. What will the area of the rug be that she is making?
what is the South African government providing and to whom
explain two ways in which water helps maintain homeostasis in an oranisms body
what happens when there is an error with the cell cycle?