mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

When a number is increased by eight the result is 13 find the number
A person who is good at multitasking can effectively focus one’s attention on driving while talking on the cell phone. Please select the best answer from the
Read this passage from the Articles of Confederation: Article IV. The better to secure and perpetuate mutual friendship and intercourse among the people of the
What is the difference between extrinsic and intrinsic clotting?
Which two equations would be most appropriately solved by using the quadratic formula? 0.25x^2+0.8x-8=0 (x+8)(x+9)=0 (x−3)^2=36 5x^2+7x=15
ANSWER FOR 10 POINTS!
How does the price of gas change behavior in a market economy?
Which statement best describes what happened if a German prince decided a state was Catholic in the late 1500s?
4\6 subtracted by 2\6 simplify if possible
What is the correct way to write this phrase? The earthquakes' strength. The earthquake's strength.