ghicks1431 ghicks1431
  • 25-01-2020
  • Business
contestada

Jack has $60 to spend on lunch each week. He eats either at the Taco Hut, which costs $10, or the Pizza Shack, which costs $12. Which of the following combinations is on Jack’s budget line?

Respuesta :

lanilove0966 lanilove0966
  • 25-01-2020

Answer:

pizza hut

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Alyssa claims that dividing by 4/5 is the same thing as multiplying by 5 then dividing by 4. Is she correct?
please I need help I was in the hospital just need 1,3,5,7,9 simplified
how to solve word problems wit fractions
You decide to clean the bathroom. You notice that the show is covered in a strange green slime. You try to get rid of this slime by adding lemonade juice. You s
Can someone explain c/4=-9 to me? I think I have the answer but it’s confusing.
the bis the crust, which covers the earth.
FREE BRAINLIEST TO FIRST RIGHT ANSWER! True - False: 0.999 = 1
Leola ran in a 10 kilometer race about how many miles did she run?
individuals have ___ pairs of salivary glands located in or near the mouth
Divide 0.06125 by 71.2 explain how you got the answer! AND FAST PLEASE I WILL NAME YOU THE BRAINLIEST