teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Does anyone know about Hinduism and these questions are true and false pls help!
What is a theoretical and Experimental Probability?
number of chromosome of sprematids,use 20 as the haploid value of chromosme
Please I need help with this one
What’s the answer because I don’t know it
what can cause blindness because it damages the retina and optic nerve​
What unit has the greatest capacity
Please help! Will give the brain thing! 40 points. Simplify each Polynomial Expression: 1. 2x(-3x - 1) 2. -x(4 + 2x) 3. -5x(-2x + 4) 4. x(-2x - 2) +
What is the surface area of a sphere with a radius of 12 units
Need help with this question