Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

The table above gives selected values and limits of the functions f,g, and h. What is Kim as x goes to 2 for (h(x)(5f(x)+g(x))
Select the graph of the function and its parent function. f(x)=x-6 O -6-4-2 87"F Sunny 2 -2 -6-4-2 -6 4 2 -2 -4 10 y-1 2 4 6 2 4 6 Q Describe the transformation
How culture and experience influence people’s perceptions of places and regions What is an example of this?
How does -3(x+7)=24 and x+7=8 have the same solution
A restaurant's catering service delivers boxed lunches, with a sandwich, chips, and a cookie. They charge $13.99 per boxed lunch plus a flat fee of $25.00 for d
Determine if \sqrt{81} 81 ​ is rational or irrational and give a reason for your answer.
what is the difference between encoding and decoding?
dissipate means to: O predominate Osmolder O disperse O replete PROGRESS: 100 POINTS
Name the four Cs of medical malpractice prevention, and after each term, list at least one way you can comply.
Can someone help me? : Write an article describing your ideal teacher. 1. Why is this person an ideal teacher?. 2. What special personality traits does this tea