wild77 wild77
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

if 4 pound of sugar cost of 1 pound of sugar is and the cost of ten pounds of sugar is

Respuesta :

adegokeganiyu435 adegokeganiyu435
  • 24-02-2020

Answer:

Ten pounds of sugar costs 2.5 pounds

Step-by-step explanation:

Ver imagen adegokeganiyu435
Answer Link

Otras preguntas

Why won't Jesse allow winnie to drink from the spring ?
The proud parents took every opportunity to_________to their daughters sussessful career Please help me this is from k12 vocab 8th grade lesson 8c
PLEASE HELLLPPPPPP!!!!!!!!!!!!! 80% of 717
PLEASE HELLLPPPPPP!!!!!!!!!!!!! 80% of 717
a roll of ribbon was 9 meters long. Kevin cut 8 pieces of ribbon each of length 0.8 meter, to tie some presents. He then cut the remaining ribbon into some piec
5/12+n=1/2 solve for n
Simplify (3 - √7)(5 + √7)
Which word is the pronoun that names the speaker in the sentence? We found one more singer for the musical group. A. singer B. we C. group D. one
Which organizations evolved during Reconstruction to intimidate black voters and Republicans and prevent them from participating in politics?
Which of the following statements BEST explains a turning point in the war, according to “Road to Valley Forge?” When morale was at its lowest, American troops