nicky081880 nicky081880
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada

The Price for an ounce of gold On September 3, 2013, was $1,326.40. A group of 10 friends decide to equally share the cost of one ounce of gold. How much money will each friend pay?

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
Each friend will pay $132.64.

$1,326.40 divided by 10 is $132.64
Answer Link

Otras preguntas

What are the 4 basic operations of arithmetic?
instead of calling her I talked to another friend who is good at listening and feeling my pain.
Evaluate the following expression. 3•4²- 3^2
What planet is closest to the earth?
Exactly 1.0 mol N2O4 is placed in an empty 1.0-L container and is allowed to reach equilibriumdescribed by the equation N2O4(g)↔ 2NO2(g). If at equilibrium theN
c^2/b^2+b^2/a^2 a=8 b=4 c=16
The middle school basketball team includes a player who is on the autism spectrum. He is particularly affected by loud and sudden noises. What might be an appro
12. In a gas mixture consisting of carbon dioxide (CO2) and nitrogen (N2), the carbon dioxide molecules have a root-mean-square speed of 550 m/s. What is the ro
How do puppies learn to be cooperative members of a pack?
Can somebody help me out with this? I don’t understand and it’s due in an hour