kidvs13 kidvs13
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada


in first grade, Rebecca's school lunch cost $2.50. By seventh grade the cost of lunch increased By 75%
What is the cost of Rebecca's lunch in seventh grade?

Respuesta :

jasmiiine0325 jasmiiine0325
  • 26-02-2020

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Factor 40x^3-5y^3 COMPLETELY
11. Name the following Ionic Compounds (Including roman numerals where appropriate). a. CaF2 b. (NH4)2CrO4 c. K2CO3 d. NaCl e. PbOf. CuSO4 g. Ca(NO3)2 h. Mg(OH)
You buy a lily and an African violet on the same day.You are instructed to water the lily every fourth day and the water the violet every seventh day after taki
is it likely that the mesosaurus swam back and forth across the Atlantic ocean
Can you please answer the questions 2,4, and 5
The second angle of a triangular field is three times as large as the first angle. the third angle is 40⁰ greater than the first angle. How long are the angles?
Use prime factorization to find the GCF of 84 and 63
A plane has a takeoff speed of 88.3m/s and requires 1365m to reach that speed .determine the acceleration of the plane and the time required to reach this speed
12yd/min_______ ft/s
Name the energy resource that involves extracting heat from rocks