Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

why do you think that there are earthquakes in mid-america where there are no fault lines
Blake is cutting a piece of rope until fourths if each piece is 16 inches long what is the length of the entire rope
why did indian muslims believe that the indian national congress could not meet their needs
Can somebody please help me with this Music Homework? I Give Thanks!!!!!
What is an example of a pun in Romeo and Juliet? Please provide citation as well.
Carlos figures he will spend on average $780 per month in rent and utilities. his total monthly expenses will total $1,950. He wants to create a circle graph de
? Which verb form best completes this sentence? Pablo Picasso ___________ el estilo de cubismo. invente inventaste inventó inven
What is the purpose of the following sentence? I think it would be best to study the problem carefully. A. It gives a command. B. It raises a questions. C.
What led to increasing animosity toward the United States on the part of many Latin Americans? What did the Guatemalan incident reveal about American intentions
Which one of the following short stories takes a series of completely ordinary events and develops them into a character study? A. "Young Goodman Brown" B. "P