tweetybird6146
tweetybird6146 tweetybird6146
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

A box of chocolates costs $1.04 to produce and sells for $9.99. If the local candy store shop sells 125 boxes each day, what will their profit be in February?

Respuesta :

jacksonbigge jacksonbigge
  • 27-02-2020

Answer: drop out

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of a parabola whose vertex is (0, 5) and whose directrix is x = 2? A. y2 = 8(x − 5) B. 8(y − 5) = x2 C. (y − 5)2 = 8x D. (y − 5)2 = -8x
Help with question 1 please
step by step explanation? please?
What type of software can record each sale at the cash register? Question 10 options: Firewall Point of sale Encryption Antivirus
what was the underground railroad?
PartA: what is the three dimensional figure called
I need Help please​
How do you answer this
the angle 0 is in the second quadrant & cos 0 =-3/sqrt 10
There is a spinner with 12 equal areas, numbered 1 through 12. If the spinner is spun one time, what is the probability that the result is a multiple of 3 or a