hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Hàm số câif và cung của một hàng hóa như sau Qd=80-10P Qs=-70+20P Xác định giá và sản lượng cân bằng trên thị trường
hii pls help me to balance the equation thanksss​
A 35kg block of mass is subjected to forces F1=100N and F2=75N at agive angle thetha= 20° and 35° respectively.find the distance it slides in 10seconds if the k
1. Lyle has 3 tops and Luvo has 5 tops. How many more tops does Luvo have.Workspace​
When an author makes a statement about a character it is called____.
this is for my lil bro. I kinda forgot how to do this so help would be appreciated.​
We have all heard about earthquakes or the cyclones that attack the coastal regions. Think of as many different ways as possible in which people's health would
Find how much money needs to be deposited now into an account to obtain $7,300 (Future Value) in 6 years if the interest rate is 2.5% per year compounded monthl
Complete the table of values of y = 14 x + 1.
what is the relation between child development and learning​